?

Log in

No account? Create an account

terwik

Загалом, мандри,а також фільми, книги і все інше що мене зачепить, зацікавить і.т.д.

Previous Entry Share Next Entry
Трилогія Юрія Щербака.
terwik
Я не вмію та не люблю писати відгуки про книги, ще в школі я ненавидів літературні предмети за необхідність описувати ті чи інші повісті, романи і.т.д. в ключі, “що ж автор хотів сказати, коли він описав небо синім”. Тому зараз мені навряд чи вдасться розповісти про трилогію, що я прочитав так, щоб її захотілося прочитати кому-небудь ще. Проте свій відгук я все-одно залишу на просторах інтернету.

А мова йде про книги Юрія Щербака, які він написав протягом 2011-2014 років:
“Час смертохристів: Міражі 2077 року”
“Час Великої Гри. Фантоми 2079 року”
“Час тирана. Прозріння 2084 року”

Вже сам по собі автор є доволі цікавою особистістю, не буду нічого писати про нього, в тій же вікіпедії достатньо написано.

А в книгах розповідається про можливе наше майбутнє в вказаних в назвах роках. Події відбуваються в різних частинах світу, проте тим чи іншим способом прив'язані до України, яка вже встигла пережити декілька війн. Світ же знаходиться в перманентному конфлікті.
На протязі всіх цих книг ситуація поперемінно змінюється, настає антиутопія, утопія, хаос, відродження...
Перемішано все — фантастика, містика(зовсім небагато, не лякайтеся), бойовик, велике кохання, високі технології, злочини, зради, поразки, перемоги, продажність високих чиновників, віра в високі ідеали, таємний уряд, політичні інтриги та вищі ешелони влади. Присутня звичайно “Важка Доля Українського Народу” (с) marynochka, але не в звичному нам ключі, коли всі тільки страждають і як результат помирають , а навпаки - “борітеся — поборете” , коли головні герої не складають рук, а прикладають всіх сил для того, щоб не здати ворогу державу та привести її до процвітання.
Коли читаєш, інколи виникають ілюзії, що то не про відносно далеке майбутнє написано, а про теперішню ситуацію, інколи як про минуле. Ну як про минуле, перша книга була написана ще в 2011, коли сучасного минулого ще не існувало. Проте я її прочитав зараз, коли воно вже існувало, і от саме це близьке минуле мені контурно вбачається в деяких описуваних частинах.
Книги написані такою мовою, рідко таке враження в мене складається, я б сказав насиченою та соковитою. Ще сподобалося, що там майже відсутні матюки, якими останнім часом надзвичайно почали зловживати сучасні автори, що мені не до душі.
В чомусь вона можливо й філософська, а може й ні, може це мені так тільки здалося.
Кожна з частин містить специфічні вставки, що побіжно торкаються описуваних подій, в одній це документалістика, в іншій те саме філософське спрямування.

Найбільше, звичайно сподобалося, що це одна з небагатьох книг існуючих на сьогодні з якісною для мене фантастикою про Україну.

Ну, ось так якось вийшло, спробуйте все ж прочитати при нагоді, можливо теж сподобається.

  • 1
Это тот же Юрий Щербак, в Чернобыле был который?

О, блін, забув зробити посилання на вікі, вже додав. Не знаю, в вікі про це нічого не сказано, лишень, що написав документальну повість "Чорнобиль", подивися чи він.

Edited at 2015-10-04 09:35 (UTC)

Ага, он.
Вот о Чернобыле он очень хорошо написал.

Хм, якщо та сподобался, спробуй ще ці. Чи це не твій жанр?

Спасибо, не мое это.
Темой Чернобыля все же занимался, да то и документалка хорошая. А это фантастика.

Вось добра, што тэматыка пра Украіну)
Гм не ведала, што зараз папулярныя мацюкі, я сучаснага мала чытаю.

Ну, вони не те що популярні направлено, просто колись без них обходилися в літературі, замінялися більш літературною сваркою, вважалося це, мабуть негарним тоном, а потім навпаки, почали писати як в житті або й більше.

Ааа, ну зразумела. Мне таксама такое не даспадобы(

Сподіваюся, сподобається.

Прочитал Ваш отзыв. Помчался в "Наш Формат" и приобрел
"Час смертохристів". Прочитал на одном дыхании.
Понравилось, не смотря на то, что со многим не согласен.
Жду, когда пришлют продолжение.

Ну да, спорних моментів багато. Але радий, що не тільки мені сподобалося :)
"Наш формат" - це магазин у вас? Інших двох частин немає?
Мені ще казали вище, що в нього і документалка про Чорнобиль добра, проте я сам її не читав.

Я написал "помчался в Наш формат", имея в виду, что отложил все дела в сторону. Наш формат, конечно, интернет-магазин. Жду вторую часть. Очень интересно, что будет дальше ( по мнению Юрия Щербака ). Сейчас на сайте магазина только 3-я часть. Второй пока нет.
А вообще, спасибо за наводку.

Будь ласка.

Тю, я подумав, що це реальний магазин у вас під такою назвою є :).

  • 1